کاشت و پیوند طبیعی موی سر: مزایا و هزینه

20

ریزش مو می‌تواند در نتیجه‌ی عوامل متعددی باشد، اما در درجه‌ی اول در اثر ترکیبی از عوامل افزایش سن، تغییرات هورمونی و ژنتیک رخ می‌دهد. تکنیک‌های مختلف جراحی کاشت مو را می‌توان به منظور بهبود ظاهر، مورد استفاده قرار داد، که بر اساس میزان ریزش مو انتخاب می‌گردند.

دکتر راسخی به‌منظور افزایش اعتمادبه‌نفس شما، ریزش مویتان را به حداقل رسانده و ظاهری جوان‌تر و جذاب‌تر را بصورت طبیعی برای شما بازگرداند. کاشت و پیوند طبیعی موی سر روشی پیشرفته است که موی خود شما را به قسمت‌هایی که دارای موی نازک یا بدون مو است، انتقال می‌دهد. این روش که راحت و بصورت خصوصی در کلینیک ما انجام می‌شود، رشد موی جدید را در نواحی مورد نظر و همراه با ظاهری کاملاً طبیعی فراهم می‌کند. دکتر راسخی هر دو روش پیوند موی FUT و FUE را انجام می‌دهد و همواره عقیده دارد که جراح پیوند مو باید نیازهای شخصی بیمار را ارزیابی کرده و بهترین روش را برای هر فرد توصیه نماید. در صورت تمایل شما به کاشت و پیوند مو، جهت تعیین وقت مشاوره می‌توانید با شماره‌ی ۰۲۱۷۷۶۸۹۴۶۷ و ۰۹۳۳۵۵۵۷۱۴۷ تماس بگیرید.

جهت بزرگنمایی کلیک کنید

افراد مناسب برای کاشت مو


در طول مشاوره‌ی اولیه، پوست سر مورد بررسی قرار می‌گیرد تا اطمینان حاصل شود که جراحی پیوند مو برای بیمار مناسب است. کاندیدهای جراحی پیوند مو اشخاص مبتلا به ریزش مویی هستند که به میزان کافی دارای مو در پشت سر خود برای انتقال به نواحی بدون موی جلوی سر می‌باشند. بهترین کاندیدها مردان و زنانی هستند که دچار ریزش مو در جلو یا بخشی از سر بوده و موی کافی برای انتقال نیز دارند.

جلسه مشاوره


در طی مشاوره‌ی اولیه با دکتر راسخی، جراح متخصص، نواحی سر و پوست سر شما بررسی شده و تعیین می‌گردد که کدام تکنیک کاشت مو نیازهای مورد نظر شما را برآورده خواهد کرد. هدف از جراحی کاشت مو استفاده از موهای موجود شما به شیوه‌ای کارامد است تا قسمت‌های بدون مو بازیابی شوند.

تکنیک‌های کاشت مو


پیوند واحد فولیکولی (FUT)

تکنیک برداشت نواری یا FUT (پیوند واحد فولیکولی) روشی متداول برای برداشت گرافت‌های اهداکننده است. این روش جراحی می‌تواند بطور موثر یک الگوی طبیعی از مو را در نواحی بدون مو یا دارای موهای نازک بازسازی کرده و نتیجه‌ی غیر قابل تشخیصی را فراهم کند. این روش برای انتقال مقادیر زیادی از گرافت و تنها در یک جلسه برای اشخاصی که دارای نواحی قابل توجهی از تاسی هستند، بسیار مناسب می‌باشد.

روش برداشت نواری شامل چند گام می‌باشد. در ابتدا، موی پشت سر در محل ناحیه‌ی اهداکننده کوتاه می‌شود، اما موهای اطراف آن نیازی به کوتاه شدن ندارند. بخشی از پوست سر که به دقت مشخص شده است با جراحی جدا می‌شود و زخم ایجاد شده در اثر برش با بخیه یا گیره‌های جراحی بسته می‌شود. بخش جدا شده‌ی پوست سر به قطعاتی تقسیم می‌گردد و زیر چندین لنز بزرگنمایی قرار داده می‌شوند، و در این زمان متخصصین گرافت‌ها را با استفاده از تیغ‌های تیز به واحدهای شامل یک تا چهار تار مو تفکیک می‌کنند. در طول این مدت، دکتر راسخی خط مو و نواحی دریافت کننده را با ایجاد برش‌های بسیار ریز دقیقاً مطابق با تعداد گرافت‌های قابل انتقال تعیین می‌نماید. بلافاصله پس از آن گرافت‌ها در نواحی مورد نظر کاشته می شوند.

استخراج واحد فولیکولی (FUE یا FIT)

روش استخراج واحد فولیکولی دومین تکنیک مورد استفاده برای برداشت فولیکول‌های مو می‌باشد. مانند روش FUT استخراج واحد فولیکولی نیز می‌تواند بطور موثر یک الگوی طبیعی از مو را در نواحی بدون مو یا دارای موهای نازک بازسازی کند. این روش مستلزم این است که کل موهای پشت سر و گاهی اوقات بالای گوش‌ها نیز کاملاً تراشیده شود. سپس هر واحد فولیکولی با کمک یک ابزار دستی که گرافت‌ها را با قطر یکنواخت ۱ میلی‌متر جدا می‌کند، برداشته می‌شود. گرافت‌ها به شکلی برداشته می‌شوند که پس از رشد مجدد موهای تراشیده شده در پشت سر، نواحی استخراج بطور کامل پنهان شوند. در طول این روش دکتر راسخی نواحی دریافت کننده را با ایجاد صدها برش بسیار ریز که دقیقاً مطابق با تعداد گرافت‌های قابل انتقال می‌باشند، تعیین می‌نماید. بلافاصله پس از آن گرافت‌ها در نواحی مورد نظر قرار داده می‌شوند. گرافت‌ها دقیقاً در موقعیت خود جای می‌گیرند؛ گرافت‌های دارای یک تار مو در جلوی سر قرار می‌گیرند تا خط مویی با ظاهر طبیعی بازسازی شود، و گرافت‌های باقیمانده‌ی بزرگتر نیز در پشت خط مو گذاشته می‌شوند تا تراکم و ضخامت بیشتری در ناحیه‌ی دریافت کننده فراهم شود. در این تکنیک نیازی به بخیه یا گیره‌های جراحی نمی‌باشد، هرچند در مقایسه با روش برداشت نواری مقدار موی کمتری را می‌توان در یک جلسه انتقال داد.

اکثر انواع جراحی‌های پیوند مو از جمله FIT بدون نیاز به بستری انجام می‌شوند و از بی‌حسی موضعی استفاده می‌گردد.

25

خطرات بالقوه و عوارض


در صورت انجام عمل توسط یک متخصص خبره مانند دکتر راسخی، عوارض آن بسیار نادر می‌باشد. هرچند هر نوع جراحی دارای مجموعه خطرات بالقوه‌ی منحصر به آن است. مانند هر روش جراحی، همیشه خطر عفونت وجود دارد و بنابراین آنتی‌بیوتیک‌ها تجویز می‌شوند. دکتر راسخی درباره‌ی جزئیات بیشتر در طول جلسه‌ی مشاوره‌ی فردی با شما گفتگو خواهد کرد.

هزینه


هزینه‌ی کلی بستگی به عوامل مختلفی دارد که در طی جلسه‌ی مشاوره با دکتر راسخی مورد بحث قرار می‌گیرد.

بهبودی


پس از جراحی کاشت مو احساس درد و حساسیت خفیف در پوست سر عادی است، که در صورت لزوم می‌توان با داروهای تجویزی آن را تسکین داد. حداقل در دو هفته‌ی اول پس از جراحی نباید از کلاه‌گیس یا موی مصنوعی استفاده نمود. عوامل متعددی بر اینکه چه زمانی قادر به از سرگیری فعالیت‌های روزمره‌ی خود هستید، تاثیرگذار هستند، از جمله مدت، پیچیدگی و نوع جراحی کاشت مو و نیز فعالیتی که انجام می‌دهید. ممکن است بازگشت به کار و از سرگیری فعالیت‌های معمول و سبک بعد از چند روز امکان‌پذیر باشد. در صورت استفاده از بخیه یا گیره‌های جراحی پس از ۹ تا ۱۰ روز بعد از عمل، قابل برداشت هستند.

از آنجایی که ممکن است چندین هفته طول بکشد تا گرافت‌های مو محکم به پوست سر متصل شوند، در هنگام آراستن و شانه کردن موهای خود باید دقت بسیار زیادی داشته باشید. موها را می‌توان در روز بعد از عمل به آرامی با آب شستشو داد. معمولاً سه روز بعد از عمل می‌توان استفاده‌ی ملایم از شامپو را بصورت روزانه شروع کرد، و در چند هفته‌ی اول تنها باید از شامپوی ملایم و غیر دارویی استفاده نمود.

نتایج جراحی پیوند مو


جراحی پیوند مو نتیجه‌ای موفقیت‌آمیز به همراه خواهد داشت اما برای مشاهده‌ی نتایج کامل نیاز به گذشت زمان است.

در هفته‌های اول پس از جراحی بسیاری از موهای پیوندی دچار ریزش می‌شوند – فرایندی که بطور معمول پس از این نوع عمل رخ می‌دهد. بعد از ریزش موها، معمولا پس از گذشت ۳ تا ۴ ماه مجدداً شروع به رشد می‌کنند. شما می‌توانید انتظار حدود یک سانتی‌متر رشد را در هر ماه پس از آن داشته باشید.

بسته به میزان تاسی مو، به منظور دستیابی به نتایج مطلوب و طبیعی، ممکن است نیاز به جراحی اضافه باشد. معمولاً دوره‌ی بهبودی بین عمل‌های جراحی چندین ماه طول می‌کشد. در طول مشاوره دکتر راسخی می‌تواند درباره‌ی جزئیات هرگونه عمل‌های بالقوه‌ی پیش رو با شما گفتگو کند.

پرسش‌های متداول


آیا نیاز به عمل‌های بیشتر است؟

در صورتی که روند ریزش مو همچنان در این نواحی ادامه داشته باشد، ممکن است پیوندهای بیشتر نیاز باشد.

برای رشد مجدد موها چقدر زمان نیاز است؟

پس از تقبل هزینه کاشت مو ، موها در طول یک دوره‌ی ۳ تا ۱۲ ماهه رشد می‌کنند. در ابتدا، موها ممکن است دچار ریزش شوند اما مجدداً رشد خواهند نمود و باید به خاطر داشت که این حالت طبیعی است.

آیا بعد از عمل نیاز به مراقبت بیشتری است؟

پس از پیوند مو مراقبت پس از عمل بسیار کمی نیاز است و شما می‌توانید پس از آن فعالیت روزمره‌ی معمول خود را از سر بگیرید.

عمل پیوند مو چقدر طول می‌کشد؟

این زمان بستگی به نوع درمانی که انجام می‌دهید و تعداد موهای پیوندی دارد.

آیا تمامی سر من پس از این عمل دارای مو خواهد بود؟

پیوند مو نتایج فوق‌العاده‌ای به همراه خواهد داشت، و دکتر راسخی تضمین می‌نماید که سر شما ظاهری کاملاً پُر از مو خواهد داشت.