کاشت طبیعی ریش و سبیل: روش و هزینه

k

ریش و سبیل در الگوهای مختلف مثل خط ریش، ریش‌بزی، و ته‌ریش همگی از ویژگی‌های ظاهری مورد نظر مردان هستند. به هر حال در بسیاری از مواقع به خاطر عوامل ژنتیک، عمل جراحی، سوختگی یا سایر آسیب‌دیدگی‌ها، مردان ممکن است با نازک شدن موی ریش و سبیل یا از بین رفتن آن مواجه شوند. در گذشته برای رفع این مشکل هیچ روش درمان مناسبی وجود نداشت، اما با پیشرفت‌های اخیر در تکنولوژی کاشت مو، این امکان برای افراد فراهم شده که یک ریش و سبیل با موهای کامل، ضخیم، و ظاهر کاملاً طبیعی با توجه به خواست خود داشته باشند.

در صورتی که شما به دنبال کاشت موی طبیعی برای ریش و سبیل خود هستید، می‌توانید در جلسه مشاوره با دکتر راسخي شرکت کنید. در طول این جلسه، دکتر راسخی با بررسی شرایط شما یک برنامه درمان سفارشی به منظور دستیابی به نتایج مورد نظر با بالاترین کیفیت طراحی می‌کند. به این ترتیب از پیشرفته‌ترین روش‌های کاشت مو برای پیوند موی ضخیم و با ظاهر طبیعی استفاده می‌شود تا به این ترتیب نتایج درمان دائمی با حداقل جراحت و نیز دوره بهبودی کوتاه برای شما ایجاد شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و هماهنگی جلسه ملاقات، می‌توانید با شماره تلفن ۰۲۱۷۷۶۸۹۴۶۷ تماس حاصل فرمایید.

کاشت طبیعی ریش و سبیل چیست؟


کاشت مو در ناحیه صورت مشابه روش درمان مورد استفاده برای نازک شدن یا ریزش مو در ناحیه سر است. به این ترتیب پیازهای موی مورد نیاز از ناحیه اهدا کنده بر روی سر گرفته شده و در ناحیه جدید کاشته خواهد شد. هنگامی که فرآیند کاشت موی صورت کامل شد، پیازهای مو شرایط خود را با محل جدید تطبیق داده و برای تمام طول عمر بر روی صورت به رشد خود ادامه خواهند داد. در نتیجه با این روش بیمار می‌تواند به نتایج مورد نظر در ارتباط با ظاهر ریش و سبیل دست پیدا کند.

کاربرد کاشت موی طبیعی در ناحیه صورت


این درمان با بررسی دقیق شرایط بیمار توسط دکتر راسخی آغاز می‌شود. با شناخت کامل شرایط بیمار و درک کامل از نیازهای درمانی وی، یک برنامه درمان مناسب برای دستیابی به اهداف مورد نظر تهیه می‌شود. به این ترتیب جراحی کاشت مو در ناحیه صورت می‌تواند برای رفع مشکلات زیر مناسب باشد:

  • نازک شدن یا از بین رفتن موی ریش
  • نازک شدن موی ریش در دو طرف صورت
  • نازک شدن موی سبیل
  • نازک شدن ابرو

جلسه مشاوره


در طول جلسه مشاوره، دکتر راسخی وضعیت ناحیه اهداکننده مو را بررسی می‌کند تا به این ترتیب مقدار پیازهای موی در دسترس برای کاشت در ناحیه صورت مشخص شده و با توجه به این اطلاعات، از یک برنامه درمان مناسب برای دستیابی به اهداف مورد نظر بیمار استفاده شود. در جلسه مشاوره همچنین وجود هر گونه محدودیت احتمالی برای جراحی و همچنین عوارض کاشت ریش و سبیل مشخص می‌شود و به این ترتیب سعی می‌گردد اهداف بیمار از انتخاب این درمان، واقع‌بینانه و قابل دستیابی باشد.

شرح حال بیمار و توصیه‌های قبل از درمان

قبل از شروع درمان، وضعیت سلامت عمومی فرد به‌طور دقیق بررسی شده و شرایط خاص بیمار همچون فشار خون بالا و تنگی نفس مورد توجه دقیق قرار می‌گیرد. با وجودی که این عوامل نمی‌تواند مانع استفاده از روش کاشت طبیعی ریش و سبیل باشد، لازم است قبل از شروع درمان دکتر راسخی از این شرایط به‌طور کامل اطلاع داشته باشد.

قبل از این درمان اقدامات محدود باید توسط بیمار انجام شود. در این شرایط از بیمار خواسته می‌شود از مصرف الکل برای یک هفته قبل از عمل جراحی خودداری کرده و داروهای ضدالتهاب غیراستروئید برای کاهش درد مصرف نکند. این داروها می‌توانند ریسک خون‌ریزی را افزایش داده و احتمال گرفتن پیوند را در محل جدید کاهش دهند. علاوه بر خودداری از مصرف این داروها، معمولاً از بیمار خواسته می‌شود از مصرف اکیناسه (echinacea)، گیاه جینکو بیلوبا (ginkgo biloba)، سیر و ویتامین E خودداری نماید. به این ترتیب تمام توصیه‌های لازم برای آمادگی قبل از شروع درمان در زمان مناسب در اختیار بیمار قرار خواهد گرفت تا بیمار بتواند برای این درمان به‌موقع خود را آماده کند.

روز عمل جراحی


در روز عمل جراحی، اقدامات مورد نیاز برای راحتی بیمار انجام شده و زمان لازم برای مطرح کردن سوالات باقیمانده درباره درمان یا بهبودی در اختیار وی قرار خواهد گرفت. در ادامه از مواد بی‌حسی بر روی نواحی اهداکننده پیازهای مو (معمولاً در پشت سر) استفاده خواهد شد. توجه داشته باشید برای بیمارانی که به‌طور کامل طاس بوده یا موی کافی روی سر برای استخراج نداشته باشند، به منظور کاشت مو می‌توان از موهای سینه استفاده کرد.

هنگامی که پیازهای مورد نیاز از ناحیه اهداکننده گرفته شد، گاهی اوقات لازم است این پیازها برای کاشت در محل جدید آماده شوند. در طول مدت لازم برای آماده‌سازی پیازهای مو، از بیمار در کلینیک پذیرایی شده و امکانات لازم برای چک کردن پیام‌ها و ایمیل‌ها یا استراحت کردن در اختیار وی قرار می‌گیرد.

تکنیک کاشت موی ریش و سبیل


پس از اینکه پیازهای مو برای کاشت در محل جدید آماده شد، مرحله دوم عمل جراحی آغاز می‌شود. در این مرحله دکتر راسخي زمان لازم را برای اطمینان از ایجاد نتایج طبیعی پس از کاشت مو اختصاص داده و به این منظور پیازهای مو را در زاویه مناسب و با توجه به حجم تراکم مورد نظر بیمار پیوند می‌زند.

پس از تکمیل جراحی، بیمار ممکن است اندکی احساس ناراحتی در ناحیه اهداکننده مو و نیز محل کاشت مو بر روی صورت داشته باشد. در این زمان تمام توصیه‌های لازم درباره مراقبت از نواحی تحت درمان در اختیار فرد قرار گرفته و مصرف داروهای مسکن، آنتی‌بیوتیک، و سایر داروهای مورد نیاز برای کاهش التهاب برای بیمار تجویز خواهد شد.

بهبودی


بیمار می‌تواند در روز پس از درمان به محل کار خود باز گردد و در این زمان در محل کاشت مو بر روی صورت فقط اندکی قرمزی و التهاب برای سایرین قابل مشاهده خواهد بود. به عنوان بخشی از فرآیند درمان، موهای کاشته شده با گذشت دو تا چهار هفته از درمان می‌ریزند. در این زمان نیازی به نگرانی درباره این شرایط نیست و پیازهای موی کاشته شده کاملاً سالم هستند. به این ترتیب با گذشت چند ماه، موی جدید در محل کاشت فرآیند رشد خود را دوباره شروع کرده و در ادامه عملکرد عادی مشابه سایر موهای صورت خواهند داشت.

نتایج


هر مرحله از این درمان از جلسه مشاوره اولیه تا جلسات ملاقات پس از جراحی با پزشک معالج، همه با توجه به تامین اهداف درمانی بیمار انجام می‌شود. در این درمان هر پیاز مو می‌بایست به‌طور دقیق و در زاویه مناسب کاشته شود تا پیازهای موی پیوندی ظاهری شبیه به سایر موهای ریش و سبیل فرد داشته باشند. به این ترتیب موی جدید کاشته شده در ناحیه صورت از نظر ظاهری می‌بایست شبیه موی قدیمی باشد و دکتر راسخی مطمئن می‌شود این درمان با بالاترین استانداردهای ممکن بر روی بیمار انجام می‌گیرد.

k1

حقایق مربوط به کاشت موی ریش و سبیل


  • تکمیل این درمان به ۲ تا ۶ ساعت زمان نیاز دارد.
  • این درمان به صورت سرپایی بر روی بیمار انجام می‌شود.
  • این درمان بدون درد است.
  • بسیاری از موهای کاشته شده با این روش در طول دو ماه اول پس از درمان به تدریج می‌ریزند.
  • فرآیند رشد مجدد موی کاشته شده با گذشت ۳ تا ۴ ماه از درمان شروع شده و دائمی خواهد بود.
  • ریسک این درمان در سطح حداقل است.

هزینه کاشت موی طبیعی ریش و سبیل


عامل‌های متعدد می‌تواند بر هزینه کاشت ریش و سبیل تاثیر داشته باشند. برای مثال تکنیک مورد استفاده برای کاشت مو از عوامل تعیین‌کننده در این هزینه است. به این ترتیب هزینه کاشت ریش و سبیل با این روش در طول جلسه مشاوره اولیه برای بیمار محاسبه خواهد