کاشت ابرو با موی طبیعی: روش و هزینه

01

شايد مهم‌ترين جزء شاخص در چهره شما، ابروهايتان باشد. زيرا ابروها نه تنها براي برقراري ارتباط و بيان احساسات از طريق صورت اهميت دارند، بلکه کارکردها و وظايف مهمي از قبيل دور نگه داشتن گرد و غبار، آلودگي‌ها و عرق از چشمان شما نيز بر عهده ابروها مي‌باشد. علاوه بر آن ابروها يک چهارچوب يا قاب زيبا براي چشم‌ها ايجاد مي‌کنند و جذابيت چشم‌ها را افزايش مي‌دهند. امروزه اصلاح ابروها جهت دستيابي به شکل، طول و تراکم دلخواه براي آن، به يک عمل زيبايي کاملاً رايج تبديل شده است. در اين ميان، کاشت ابرو به عنوان مؤثرترين راهکار و تنها راه حل دائمي براي ترميم و اصلاح شکل ابرو شناخته مي‌شود.

دکتر راسخي عمل کاشت ابرو را هم به روش FUT و هم به روش FUE که با نام FIT نيز شناخته مي‌شود، انجام مي‌دهد. کانديداهاي مناسب براي عمل کاشت ابرو افرادي هستند که يک يا هر دو ابروي خود را به صورت جزئي يا کامل از دست داده‌اند. دکتر راسخي با بهره‌گيري از مهارت‌هاي هنرمندانه و تجربه بالاي خود در زمينه عمل کاشت مو اين تضمين را به شما مي‌دهد که تک تک گرافت‌هاي مو دقيقاً در زاويه و جهت رشد طبيعي موهاي ابرو قرار مي‌گيرد تا شکل کاملاً طبيعي و زيباي ابروهاي شما بازسازي شود. شما مي‌توانيد براي تعيين وقت مشاوره از طريق شماره۰۲۱۷۷۶۸۹۴۶۷ با ما تماس حاصل فرماييد.

علل ريزش ابروها


ريزش ابرو مي‌تواند به خاطر يک يا چند عامل مختلف باشد. شايع‌ترين علل ريزش ابروها عبارت است از:

 • نازک و کم‌پشت بودن ابروها به صورت طبيعي که به خاطر خصوصيات ژنتيکي فرد و يا به دليل ناتواني مادرزادي در رشد ابروها با کيفيت مطلوب مي‌باشد.
 • اصلاح و پيرايش بيش از حد ابروها
 • ابتلا به عارضه موکَني (تريکوتيلامانيا يا به اختصار TTM) يا جنون کندن مو که طي آن بيمار به صورت بي‌اختيار و با خشونت موهاي خود را مي‌کند.
 • آسيب‌هاي فيزيکي به ابرو و صورت در اثر سوختگي ناشي از حرارت، مواد شيميايي يا برق
 • معالجه با استفاده از درمان‌هاي دارويي و جراحي از قبيل؛
  • دارو درماني
  • پرتو درماني
  • شيمي درماني
 • بيماري‌ها و اختلالات متابوليکي از جمله؛
  • عدم تعادل هورمون تيروئيد
  • ديابت
  • آلوپسي يا طاسي موضعي

عمل کاشت ابرو چيست؟


ابتلا به برخي بيماري‌ها و مصرف بعضي از داروها مي‌تواند باعث کم‌پشت شدن شديد ابروها و يا حتي از بين رفتن آن به طور کامل شود. آسيب‌هاي فيزيکي، سوختگي و مصدوميت‌ از ناحيه صورت نيز مي‌تواند باعث ريزش جزئي يا کامل ابروها شود. در صورت بعضي از افراد اصلاً هيچ ابرويي وجود ندارد، زيرا در گذشته عمل جراحي حذف موهاي زائد با ليزر را انجام داده‌اند و حالا مي‌خواهند دوباره ابروهاي خود را بازسازي کنند. تمامي اين افراد مي‌توانند با انجام عمل کاشت مو ابرو، ابروهاي طبيعي و زيباي خود را دوباره به دست بياورند.

مزاياي عمل کاشت ابرو


مهم‌ترين عامل در موفقيت يک عمل کاشت ابرو با تقبل قیمت کاشت ابرو طبیعی ، انتخاب روش مناسب براي اين عمل و کيفيت نحوه انجام آن است. با استفاده از روش FUE، نتايج بسيار خوب و رضايت‌بخشي براي بيمار به دست مي‌آيد. اما بر خلاف روش‌هاي نويني که ما از آن بهره مي‌گيريم، روش‌هاي قديمي و منسوخ شده‌اي که هنوز هم در اغلب مراکز کاشت مورد استفاده قرار مي‌گيرند نتايجي با شکل طبيعي براي ابرو حاصل نمي‌کند و علاوه بر آن جراحت‌هاي زيادي در زمان عمل و نيز جاي زخم‌هاي ناخوشايندي بعد از عمل، در محل برداشت فوليکول‌هاي مو باقي مي‌گذارد. در حالي که در روش FUE هيچ نيازي به استفاده از تيغ جراحي و بخيه زدن وجود ندارد و نتايج آن به شکل ابروهايي لطيف و طبيعي بلافاصله بعد از عمل، مشخص خواهد بود. مزيت مهم ديگر براي اين روش، عدم احساس درد و ناراحتي توسط بيمار بعد از عمل جراحي است، زيرا زخم‌هاي بسيار ريزي که در زمان اين عمل در صورت بيمار ايجاد مي‌شود به قدري کوچک است که ظرف مدت کوتاهي بسته مي‌شود و کاملاً بهبود پيدا مي‌کند.ضمناً اين روش کاشت مو براي کاشت و يا افزايش تراکم ريش و سبيل و موي سينه در آقايان هم مورد استفاده قرار مي گيرد.

02

بهترين کانديداها براي عمل کشت ابرو


اگر ريزش ابروها به علت ابتلا به يک بيماري خاص باشد، لازم است ابتدا آن بيماري يا عامل زمينه‌اي که باعث ريزش مو مي‌شود درمان شود تا بتوان نتايج خوبي از عمل کاشت ابرو به دست آورد. همچنين افرادي که ابروهاي خود را به دليل آسيب‌ديدگي يا مصدوميت از ناحيه صورت از دست داده‌اند بايد صبر کنند تا آسيب‌ديدگي آنها به طور کامل بهبود پيدا کند. بيماران سرطاني که ابروهايشان به علت استفاده از روش‌هاي پرتو درماني يا شيمي درماني کم‌پشت شده يا به طور کامل ريخته است نيز براي انجام عمل کاشت ابرو بايد منتظر بمانند تا دوره درمان آنها به پايان برسد.

برنامه‌ريزي براي انجام عمل کاشت ابرو


عمل کاشت ابرو در حدود ۲ ساعت زمان مي‌برد و بعد از پايان آن هم بايد مدتي در حدود يک ساعت را در مطب بمانيد و تحت نظر باشيد. ممکن است بعد از پايان کار شما احساس خستگي کنيد، بنابراين بهتر است آن روز را به طور کامل از محل کار يا تحصيل خود مرخصي بگيريد.

آماده شدن براي عمل کاشت ابرو


توصيه‌ها و دستوراتي که دکتر راسخي براي زمان قبل از عمل کاشت ابرو به شما مي‌دهد، از جمله نحوه استفاده از قطره‌هاي چشمي، کرم‌هاي مرطوب کننده و محصولات زيبايي و بهداشتي را به دقت رعايت کنيد. در روز عمل جراحي بايد صورت خود را به طور کامل بشوييد، تميز کنيد و اصلاً آرايش نکنيد. همچنين دقت کنيد که قبل و بعد از عمل کاشت ابرو به هيچ وجه نبايد از لنزهاي چشمي تماسي استفاده کنيد.

روش انجام عمل کاشت ابرو


عمل کاشت ابرو در اغلب موارد فقط با استفاده از بي‌حسي موضعي انجام مي‌شود. يعني هم ناحيه اهدا کننده که فوليکول‌هاي مو از آن برداشت مي‌شود و هم ناحيه ابروها که گرافت‌هاي مو در آن کاشته مي‌شود، با استفاده از بي‌حسي موضعي بي‌حس مي‌شوند. عمل کاشت ابرو از نظر روش اجرا، همانند ساير عمل‌هاي کاشت مو مي باشد، يعني فوليکول مو از يک ناحيه اهدا کننده برداشته مي‌شود و با دقت در ناحيه پذيرنده که همان محل ابروهاي طبيعي شماست، کاشته مي‌شود. با اين حال، عمل کاشت ابرو عمل بسيار ظريف و حساسي است و براي انجام آن به دقت و مهارت خيلي زيادي نياز است. زيرا تک تک تار موهاي ابرو بايد دقيقاً با زاويه و جهت خاصي قرار بگيرند تا بعداً ابروها شکل کاملاً طبيعي و زيبايي پيدا کند. انتخاب روش مناسب براي اين عمل نيز اهميت زيادي در موفقيت آن دارد. در واقع روش مناسب براي هر فرد به مقداري از ابرو که از قبل باقي مانده است و نيز به علت ريزش ابروهاي او بستگي دارد و ممکن است کاملاً متفاوت با افراد ديگر باشد.

03

بعد از عمل جراحي کاشت ابرو


بسته به روشي که براي عمل کاشت ابروي شما استفاده شده است، ممکن است لازم باشد که ظرف يک تا دو هفته بعد از عمل، براي کشيدن بخيه‌ها يک بار ديگر به پزشک جراح خود مراجعه کنيد. توصيه‌ها و دستور مراقبت‌هاي لازم براي دوره بعد از عمل کاشت ابرو، در زمان ترخيص شما از کلينيک در اختيارتان قرار داده خواهد شد.

بهبودي بعد از عمل


در طي چند هفته بعد از عمل کاشت ابرو، شما به تدريج شاهد پرپشت شدن و شکل گرفتن ابروهاي دلخواه خود خواهيد بود. بعد از گذشت مدت کوتاهي از عمل، ديگر هيچ کس نمي‌تواند تشخيص بدهد که ابروي شما قبلاً کم‌پشت بوده يا اصلاً ابرو نداشته‌ايد.

نتايج عمل کاشت ابرو


بلافاصله بعد از آنکه فوليکول‌هاي مو با موفقيت در محل ابرو کاشته شدند، همه آنها شروع به رشد مي‌کنند. فوليکول‌هاي کاشته شده با سرعت خيلي بالايي رشد مي‌کنند و بعد از مدت کوتاهي يک ابروي متراکم و پرپشت را تشکيل مي‌دهند. بنابراين مي‌توان تضمين کرد که نتايج عمل کاشت ابرو بعد از مدت کوتاهي از انجام اين عمل، قابل مشاهده و کاملاً رضايت‌بخش خواهد بود.

هزينه‌ها


هزينه دقيق عمل کاشت ابرو، پس از انجام بررسي‌هاي لازم در جلسه مشاوره اوليه به اطلاع شما خواهد رسيد.

سؤالات مطرح در مورد عمل کاشت ابرو


 ابروهاي جديد من چه زماني قابل مشاهده خواهد بود؟

 رشد موهاي جديد در ناحيه ابرو را مي‌توانيد بعد از چند ماه ببينيد، اما روند بهبود نتايج اين عمل تا يک سال بعد از کاشت ابروها همچنان ادامه پيدا خواهد کرد.

دوره بهودي بعد از عمل کاشت ابرو چقدر طول مي‌کشد؟

زمان بهبودي بعد از اين عمل، خيلي کوتاه است. البته تا هفت روز بعد از عمل کاشت ابرو نبايد هيچ گونه فعاليت فيزيکي شديد انجام بدهيد، اما اغلب افرادي که اين عمل را انجام مي‌دهند، بسته به ماهيت فعاليت شغلي خود مي‌توانند بعد از ۲۴ ساعت به محل کار خود بازگردند.

 آيا براي ترميم ابروهاي من از موهاي خودم استفاده مي‌شود؟

بله، تعداد کمي از فوليکول‌هاي مو از داخل پوست سر شما برداشته مي‌شود و در ناحيه‌اي از ابرو که آسيب ديده يا موي آن ريخته است، کاشته مي‌شود. موقعيت جديد هر تار مو در ناحيه ابرو با دقت و ظرافت خاصي تعيين مي‌شود و گرافت مو با جهت و زاويه‌اي مطابق با موي طبيعي ابروي شما قرار مي‌گيرد تا دقيقاً شکل ابروهاي طبيعي خود شما را پيدا کند.

عمل کاشت ابرو چقدر طول مي‌کشد؟

مدت زمان عمل کاشت ابرو به مقدار کاري که بايد انجام شود و نيز به دقتي که بيمار در رعايت دستورات و مراقبت‌هاي قبل از عمل به خرج داده است، بستگي خواهد داشت. معمولاً ما از بيماران مي‌خواهيم يک روز کامل را براي عمل کاشت مو يا ابرو وقت بگذارند.