کاربرد مزوتراپی در لاغری، مو و پوست صورت: مزایا و عوارض

yy

مزوتراپی در حقیقت تزریق بدون درد ویتامین‌ها، مواد معدنی، داروها و آمینواسیدها در زیر سطح پوست می‌باشد. مزوتراپی دارای کاربردهای مختلف شامل کاهش وزن، درمان سلولیت، جوان‌سازی پوست صورت و گردن، و درمان ریزش مو است. بنابراین، محلول تزریق شده به پوست هر فرد در این شرایط با توجه به شرایط درمانی وی تهیه می‌گردد. بر خلاف سایر روش‌های درمانی، مزوتراپی بطور مستقیم بر روی نواحی خاص بدن انجام می‌شود. به همین خاطر عوارض جانبی این روش درمانی محدود بوده و احتمال عکس‌العمل نامناسب بدن به دارو کاهش پیدا می‌کند. علاوه بر این تزریق مستقیم دارو به نواحی تحت درمان باعث می‌شود مقدار داروی مورد نیاز در هر بار تزریق بطور مشخص کاهش پیدا کند.

برای این درمان، دکتر راسخی مقادیر میکروسکوپی از عصاره‌های طبیعی، داروهای مجاز، هیالورونیک اسید، ویتامین‌ها و مواد معدنی را به لایه میان پوست یا مزودرم تزریق می‌کند. مزودرم در واقع از چربی و بافت زیر پوست تشکیل می‌شود. در این حالت با توجه به نوع روش مزوتراپی انتخاب شده برای بیمار، جریان خون افزایش یافته، فرآیند تولید کولاژن و الاستین تحریک شده، سلول‌های چربی تجزیه شده و عامل‌های لازم برای تحریک رشد مجدد مو در اختیار پوست قرار می‌گیرد. دکتر راسخی با توجه به شرایط هر بیمار از یک ترکیب خاص در هر بار تزریق استفاده می‌کند تا به این ترتیب نیازها و اهداف درمانی فرد بطور دقیق مورد توجه قرار گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر و هماهنگی جلسه مشاوره شما می‌توانید هم اکنون با شماره تلفن ۰۲۱۷۷۶۸۹۴۶۷ با مطب دکتر راسخی تماس بگیرید.

کاربردهای مختلف مزوتراپی


کاهش وزن

برای افرادی که به دنبال کاهش وزن هستند، مزوتراپی می‌تواند یک روش درمانی ایده‌آل و موثر باشد. در واقع مزوتراپی باعث می‌شود بیولوژی سلول‌های چربی تغییر کرده و سیگنال‌های انباشته کردن چربی مسدود شوند. علاوه بر این با بهره گیری از مزایای مزوتراپی لاغری بطور هم‌زمان می توان چربی ذخیره شده در نقاط مختلف بدن را آزاد کرد. توجه داشته باشید در لاغری با مزوتراپی می‌توان محل‌های نیازمند درمان را بطور دقیق مشخص کرد و به این ترتیب نواحی خاص که بیشترین مشکل را دارند، تحت درمان قرار داد. علاوه بر این، انتخاب رژیم تغذیه مناسب و غنی از ویتامین‌ها و مواد معدنی می‌تواند به دستیابی بیمار به وزن ایده آل کمک موثر نماید. هزینه مزوتراپی لاغری بسته به کلینیک، پزشک، ناحیه بدن و تعداد جلسات مورد نیاز شما متفاوت است.

درمان سلولیت

سلولیت اکثریت خانم‌های بالای ۲۰ سال را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. علت ایجاد این مشکل به خاطر چرخش ضعیف خون، تجمع چربی، ضعیف شدن بافت‌های پیوندی، گرفتگی غدد لنفاوی و عدم توازن هورمونی است. سلولیت به چهار حالت بر اساس ظاهر آن در هنگام ایستادن، دراز کشیدن، و فشار دادن پوست تقسیم می‌شود. این بیماری باعث ایجاد ظاهر فرو رفته و ناهموار در سطح پوست می‌شود و در واقع یک بیماری مربوط به اضافه وزن نیست. به هر حال، مزوتراپی می‌تواند این مشکل را با بهبود فرآیند چرخش خون، تقویت بافت‌های پیوندی، و از بین بردن چربی اضافی درمان کند.

اصلاح ظاهر بدن و خوش اندام شدن

اصلاح ظاهر بخش‌های مختلف بدن مثل شکم، دست‌ها، کمر، پاها، و بازوها از طریق مزوتراپی امکان‌پذیر می‌باشد. به این ترتیب در این روش از ویتامین‌ها و آمینواسیدها برای سفت کردن پوست دچار افتادگی استفاده شده و با ترکیب این شرایط با روش‌های از بین برنده بافت چربی، می‌توان ظاهر جوان تر و جذاب تر برای فرد ایجاد کرد.

lo

درمان رشد مجدد مو، آلوپسی و ریزش مو


ریزش مو هر دوی مردان و زنان را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. آلوپسی یک نوع خاص از ریزش مو است که در نتیجه چرخش ضعیف خون، عدم توازن مواد معدنی، و ترشح بیش از حد یک هورمون به نام دی هیدروتستوسترون (DHT) ایجاد می‌شود. به هر حال مزوتراپی می‌تواند این مشکلات را با تحریک فرآیند رشد عادی موی از بین رفته درمان کند.

hh

جوان‌سازی صورت و گردن یا مزو لیفت

یکی دیگر از مزایای مزوتراپی صورت ، جوانسازی است. افزایش سن می‌تواند افتادگی و ایجاد چین و چروک در پوست به خاطر تجمع بافت چربی، از بین رفتن قابلیت ارتجاعی پوست و نیز آسیب وارد شده در نتیجه فعالیت رادیکال‌های آزاد را برای فرد به همراه داشته باشد. مزوتراپی می‌تواند با استفاده ازآنتی اکسیدان‌ها و آمینواسیدها سلول‌های چربی موجود در ناحیه گردن را از بین برده، رادیکال‌های آزاد را کاهش دهد، و پوست رها شده بیمار را سفت نماید. به این ترتیب مزوتراپی باعث جوان شدن پوست صورت، پلک و گردن بدون ایجاد ظاهر غیر طبیعی برای فرد و نیز بدون نیاز به دوره ریکاوری دردناک معمول در روش‌های جراحی لیفت صورت، می‌شود.

xd

رفع سیاهی دور چشم

امروزه از روش مزوتراپی برای رفع سیاهی دور چشم و از بین بردن کیسه‌های تشکیل شده زیر چشم‌ها استفاده می‌شود. این روش درمانی می‌تواند باعث بهبود فرآیند چرخش خون شده و سفت شدن پوست ناحیه تحت درمان و نیز افزایش متابولیسم را به همراه داشته باشد. معمولاً برای این درمان از یک متخصص پوست به منظور ایجاد یک ظاهر جوان و جذاب برای فرد استفاده می‌شود. برای دستیابی به بهترین نتایج ممکن در این حالت معمولاً به حدود ۴ جلسه مزوتراپی نیاز است.

در طول جلسه درمان مزوتراپی


قبل از شروع درمان حتماً درباره تزریق‌های مزوتراپی با بیمار صحبت شده و بر اساس انتظارات بیمار، نواحی تحت درمان انتخاب می‌گردند. در ادامه تزریق‌های مورد نیاز به لایه مزودرم پوست انجام شده و در طول این فرآیند بیمار ممکن است با کمی احساس ناراحتی یا حساسیت مواجه شود. به هر حال توجه داشته باشید عوارض جانبی این درمان برای هر بیمار ممکن است متفاوت باشد.

افراد مناسب برای استفاده از روش مزوتراپی


تمام افرادی که به دنبال درمان سلولیت، رفع چین و چروک پوست، از بین بردن چربی اضافی و اصلاح افتادگی پوست خود هستند، یک فرد بالقوه برای استفاده از مزوتراپی می‌باشند. به این ترتیب همه افرادی که به دنبال رفع این مشکلات بدون نیاز به داروی بی‌حسی یا عمل جراحی هستند، می‌بایست از این روش درمانی استفاده کنند.

چه نقاطی از بدن را می‌توان با مزوتراپی درمان کرد؟


امروزه امکان استفاده از این روش برای نقاط مختلف بدن وجود دارد. به این ترتیب از این روش بیشتر برای رفع مشکلات پوستی در ناحیه زیر چانه، بازوها، شکم، باسن، ران‌ها و نیز افتادگی پوست در سایر نقاط بدن استفاده می‌شود. با استفاده از این روش می‌توان چین و چروک‌های ایجاد شده بر روی پوست صورت و برخی از نقاط دیگر بدن را بر طرف کرد. به منظور کسب اطلاعات لازم درباره این روش درمانی لازم است با پزشک مورد اعتماد و متخصص در این حوزه مشورت شود.

محدودیت‌ها


محدودیت‌های این روش درمانی با توجه به شرایط فرد بیمار متفاوت می‌باشد. به همین خاطر لازم است قبل از شروع درمان درباره این محدودیت‌ها با فرد صحبت شود. معمولاً در این شرایط به بیمار توصیه می‌شود حداقل برای ۴ ساعت قبل از شروع درمان بر روی ناحیه صورت از لوازم آرایشی استفاده نکند و حداقل برای ۶ تا ۸ ساعت قبل از درمان حمام ننماید. همچنین از فرد خواسته می‌شود غذاهای دارای سطح بالای پروتئین مصرف کرده و از مصرف کافئین یا سایر محرک‌ها خودداری نماید.

آیا مزوتراپی دردناک است؟


در طول درمان فرد ممکن است با کمی احساس سوزش یا سوختگی مواجه شود. به هر حال، فرد معالج می‌تواند با استفاده از مواد بی‌حسی موضعی فرآیند درمان را برای شما کاملاً بدون درد نماید.

نتایج درمان


نتایج این روش درمانی به ناحیه تحت درمان و شرایط مشکل بستگی دارد. بطور میانگین، افراد بیمار می‌توانند بهبود ظاهری در وضعیت خود را پس از دو تا سه جلسه درمان مشاهده کنند. در شرایط خاص، بعضی افراد ممکن است نتایج درمان را پس از اولین جلسه درمان نیز مشاهده نمایند.

نتایج این روش درمانی بطور معقول ماندگاری دارد. بطور خاص ماندگاری این نتایج زمانی مشاهده می‌گردد که به همراه مزوتراپی از تمرین‌های ورزشی و تغذیه صحیح استفاده شود. به هر حال، هیچگاه امکان متوقف کردن فرآیند طبیعی افزایش سن و تاثیر منفی آن بر ظاهر فرد بطور کامل وجود ندارد. به همین دلیل به منظور حفظ نتایج درمانی همواره به افراد توصیه می‌شود از جلسات مزوتراپی بطور منظم استفاده کنند.

عوارض جانبی


یکی از عوارض جانبی مزوتراپی ایجاد کبودی است که با گذشت حدود یک هفته از تکمیل درمان بر طرف می‌شود. به منظور افزایش سرعت فرآیند بهبود، به بیمار توصیه می‌شود از مکمل آرنیکا به صورت خوراکی یا موضعی به صورت روزانه استفاده نماید. علاوه بر این بیمار ممکن است با ناراحتی موقت در محل‌های تحت درمان مواجه گردد. به هر حال این ناراحتی با گذشت ۲۴ تا ۴۸ ساعت بطور کامل بر طرف خواهد شد.

دوره بهبودی پس از مزوتراپی


مزوتراپی دوره بهبودی ندارد. به این ترتیب پس از تکمیل درمان بدن شرایط کاری خود را تغییر می‌دهد تا به این ترتیب ساختارهای داخلی خود را با گذشت زمان اصلاح نماید. به همین خاطر نتایج نهایی این درمان می‌تواند با بهبود ظاهر پوست و مشکلات آن همچون رفع سلولیت، از بین رفتن بافت چربی اضافی، و سفت شدن پوست همراه باشد. به هر حال توجه داشته باشید همواره ممکن است بیمار با ناراحتی اندک در ارتباط با تزریق‌های انجام شده مواجه شود، اما این عوارض بسیار محدود هستند.

تعداد جلسات درمانی مورد نیاز در مزوتراپی


نتایج این روش درمانی با گذشت چند هفته تا چند ماه نمایان می‌شود. با توجه به اینکه تغییرات ایجاد شده شدید و یکباره نیست، نتایج به تدریج ایجاد شده و نتایج بهینه پس از گذشت ۶ تا ۸ جلسه درمانی قابل دستیابی هستند. به هر حال لازم به ذکر است تعداد جلسات درمانی مورد نیاز از فردی به فرد دیگر متفاوت است و می‌تواند وابستگی خاص به ناحیه تحت درمان داشته باشد.