پروتز چانه بدون جراحی با تزریق ژل و چربی

y

عمل زيباسازي چانه بدون جراحي، يک گزينه بسيار خوب براي افرادي است که دوست دارند اندازه، شکل يا فرم نيمرخ چانه خود را بدون آنکه مجبور به انجام عمل جراحي باشند، اصلاح کنند. اگر شما هم دوست داريد کوچکي و پژمردگي حالت چانه خود را برطرف کنيد يا خط فک قوي‌تر و برجسته‌تري داشته باشيد، عمل پروتز چانه بدون جراحی مي‌تواند راهکار ايده‌آلي براي دستيابي به اهداف مورد نظر شما باشد. اگر فکر کردن مداوم به اينکه چانه شما بدشکل است يا خيلي به طرف بيرون آمده است، باعث نگراني و اضطراب برايتان شده است، پس احتمالاً شما کانديداي مناسبي براي عمل پروتز چانه بدون جراحي خواهيد بود. اصلاح شکل چانه يا فرم نيمرخ آن، اغلب باعث زيباتر شدن چهره هر فرد به حدي چشمگير خواهد شد.

دکتر راسخي روش‌هايي بسيار کارآمد و با حداقل تهاجم را براي زيباسازي و اصلاح شکل ظاهري چانه شما ارائه مي‌نمايد. ايشان در جلسه مشاوره اوليه، مشخص مي‌کند که بهترين روش درماني براي شما کدام است. دکتر راسخي با بررسي دقيق وضعيت پوست شما، هميشه آن روش درماني که بيشترين سازگاري را با سبک زندگي و ملاحظات اجتماعي شما دارد تعيين مي‌کند و به شما نيز کمک مي‌کند تا بهترين روش ممکن را انتخاب کنيد. براي کسب اطلاعات بيشتر و يا تعيين وقت مشاوره مي‌توانيد از طريق شماره ۰۲۱۷۷۶۸۹۴۶۷  با ما تماس حاصل فرماييد.

جلسه مشاوره اوليه


اصولاً هر برنامه درماني با يک جلسه مشاوره اوليه شروع مي‌شود که در اين جلسه پزشک بيشتر با شما آشنا مي‌شود و از علايق، انتظارات و اهداف شما از انجام آن عمل خاص آگاهي پيدا مي‌کند. همچنين دکتر راسخي در جلسه مشاوره، سوابق پزشکي شما را به‌طور کامل بررسي مي‌کند تا اطمينان حاصل کند که از بهترين روش ممکن براي درمان شما استفاده خواهد شد. ايشان در جلسه مشاوره اوليه از شما مي‌خواهد که هر بيماري خاص، سابقه ابتلا به عوارض پوستي، سابقه مصرف داروها و ويتامين‌ها و يا سابقه بروز آلرژي که داريد، با جزئيات کامل بيان کنيد. علاوه بر آن يک معاينه فيزيکي دقيق و کامل بر روي پوست ناحيه محل عمل انجام مي‌دهد تا بتواند هر گونه عوارض پروتز چانه را تشخيص دهد. هنگامي که عارضه مورد نظر به‌طور قطعي تشخيص داده شد، دکتر راسخي چند روش مختلف را براي درمان آن پيشنهاد مي‌هد. در اينجا شما فرصت خواهيد داشت تا هر سؤال، مشکل يا نگراني خاصي که در اين مورد داريد با دکتر راسخي مطرح کنيد. مهم‌ترين هدف دکتر راسخي آن است که مطمئن شود شما اطلاعات کافي از روند درمان خود کسب کرده‌ايد و با آزادي و آگاهي کامل، روش درماني مناسب خود را انتخاب مي‌کنيد و قطعاً به نتايج رضايت‌بخش و مورد انتظار خود دست خواهيد يافت.

مزاياي زيباسازي چانه بدون جراحي


عمل زیبایی چانه بدون جراحی، عملي با نتايج مؤثر، اما موقتي است. البته موقتي بودن نتايج به اين معني نيست که خيلي سريع نتايج آن محو مي‌شود. اين عمل نياز چنداني به استراحت بعد از عمل ندارد و خللي در برنامه کاري روزانه شما ايجاد نخواهد کرد. در حالي که عمل جراح زيبايي چانه به يک دوره طولاني استراحت بعد از عمل نياز دارد و براي اين مدت ناچار به گرفتن مرخصي از محل کار خود خواهيد بود. پروتز چانه بدون جراحي، روشي غيرتهاجمي، ايمن و مؤثر براي اصلاح بدشکلي، آسيب‌ديدگي، فرم نامطلوب، افتادگي پوست و وضعيت ظاهري ناخوشايند چانه مي‌باشد. براي افرادي که به دنبال يافتن راهي براي برجسته‌تر کردن خط فک خود يا روشي آسان و موقتي براي بازيابي تناسب اجزاي صورت خود هستند، اين روش گزينه بسيار خوب است.

روش‌هاي زيباسازي چانه بدون جراحي


تزريق ژل

تزريق ژل به اصلاح شکل نواحي مشکل‌دار صورت و خوش‌فرم شدن چانه جهت دستيابي به نتايج مورد نظر شما کمک مي‌نمايد. دکتر راسخي بهترين نوع ژل را براي جوانسازي چانه و کسب رضايت‌بخش‌ترين نتايج ممکن به شما توصيه خواهد کرد.

y1

انواع مختلف ژل مورد استفاده براي پروتز چانه

ژل‌هاي اسيد هيالورونيک

ژل‌هاي بر پايه اسيد هيالورونيک را مي‌توان جهت برجسته‌سازي و اصلاح شکل چانه و ايجاد چانه‌اي خوش‌فرم و تراشيده در صورت شما استفاده کرد. مزيت بسيار بزرگ ژل‌هاي اسيد هيالورونيک آن است که اگر شما از نتايج به دست آمده رضايت نداشته باشيد، به راحتي مي‌توان با تزريق يک محلول آنزيمي تجزيه کننده، اثر ژل را به‌طور کامل حذف نمود. تأثير ژل‌هاي اسيد هيالورونيک در زيباسازي چانه را مي‌توان بلافاصله بعد از تزريق ژل مشاهده کرد. در صورتي که نتايج بدست آمده آن چيزي نيست که شما دوست داشتيد، به راحتي مي‌توان در هر زماني که شما بخواهيد يک محلول آنزيمي تجزيه کننده ژل (به نام هيالورونيداز) را در ناحيه چانه تزريق کرد تا ژل را حل کند. آثار و نتايج حاصل از اين نوع ژل معمولاً حدود يک سال دوام دارد و بعد از آن لازم است عمل تزريق ژل دوباره تکرار شود.

ژل کلسيم هيدروکسي آپاتيت

ژل کلسيم هيدروکسي آپاتيت با ملايمت و آرامي در ناحيه چانه تزريق مي‌شود و بلافاصله بعد از تزريق، مي‌توانيد نتايج آن را ببينيد. خاصيت ديگر اين ژل آن است که خطوط و چروک‌هاي ريز روي پوست را نيز برطرف مي‌کند. در واقع علاوه بر تأثير اين نوع ژل در فرم‌دهي و اصلاح شکل چانه که بلافاصله بعد از تزريق مشخص مي‌شود، روند بهبود ساختار و زيبايي پوست در اثر افزايش توليد کلاژن که از ديگر خواص ژل کلسيم هيدروکسي آپاتيت مي‌باشد، تا مدت‌ها بعد از تزريق آن همچنان ادامه خواهد داشت. اين ژل به‌طور طبيعي توسط بدن جذب مي‌شود. نتايج تزريق اين ژل حالت وقتي خواهد داشت و بنابراين شما بايد به‌طور ميانگين سالي يک بار عمل تزريق ژل را تکرار کنيد. مزيت مهم ديگري که اين ژل دارد آن است که از جاي اولي که تزريق شده است ليز نمي‌خورد و جابه‌جا نمي‌شود، به ويژه در صورتي که توسط يک پزشک متخصص ماهر و باتجربه تزريق شده باشد.

روش کار در زمان عمل و نتايج عمل پروتز چانه

قبل از شروع کار ابتدا يک کرم بي‌حسي بر روي چانه و ناحيه محل عمل در صورت شما ماليده مي‌شود و ۳۰ دقيقه منتظر مي‌مانيم تا کرم بي‌حسي اثر کند و چانه بي‌حس شود تا شما با شروع عمل احساس درد نداشته باشيد، فقط ممکن است يک فشار يا ناراحتي مختصر را احساس کنيد. سپس يک عمل تزريق ژل در ناحيه‌اي که از قبل تعيين شده است، توسط يک متخصص حرفه‌اي و باتجربه انجام مي‌شود. اين کار در حدود ۱۵ تا ۳۰ دقيقه طول مي‌کشد. بعد از پايان عمل، ممکن است ورم مختصري در محل تزريق وجود داشته باشد، اما قطعاً به حدي نخواهد بود که مانع کار و برنامه‌هاي روزانه شما شود و شما مي‌توانيد بلافاصله به محل کار خود بازگرديد.

تزريق چربي

بعضي از پزشکان جراح به بيماران خود توصيه مي‌کنند که به جاي عمل تهاجمي جراحي چانه، کار زيباسازي چانه خود را از طريق عمل تزريق چربي انجام دهند. در اين روش، جراح چربي‌هاي زائد را از قسمت‌هاي مختلف بدن مانند کشاله ران، شکم، پهلوها و مناطق ديگر بدن بر‌مي‌دارد و اين چربي را به روش خاصي فرآوري مي‌کند و سپس دوباره آن را در صورت و در اطراف چانه تزريق مي‌کند تا چانه و خط فک شما حالت ظاهري زيبا و جوان‌تري پيدا کند. نکته مثبت در مورد عمل تزريق چربي آن است که نه تنها حجم صورت را افزايش مي‌دهد، بلکه زيبايي و درخشندگي صورت هم با تزريق چربي به‌طور قابل ملاحظه‌اي بهبود پيدا مي‌کند. همچنين عمل تزریق چربی در چانه بهترين جايگزين براي تزريق ژل و جراحي پروتز چانه محسوب مي‌شود.

y2

روش کار در زمان عمل تزريق چربي

امروزه جراحان باتجربه همگي از روش تزريق چربي انساني يا چربي خودي (Autologous) براي عمل تزريق چربي استفاده مي‌کنند. در اين روش، از چربي خود بيمار براي عمل استفاده مي‌شود. اين عمل در حدود ۹۰ دقيقه زمان مي‌برد و نتايج کامل آن را مي‌توانيد بعد از چند ساعت ببينيد. به طور کلي جراح عمل تزريق چربي را طي سه مرحله اصلي را انجام مي‌دهد:

  1. در مرحله اول، چربي‌هاي زائد را با دقت و احتياط کامل از ناحيه اهدا کننده استخراج مي‌کند. محل ناحيه اهدا کننده معمولاً توسط خود بيمار انتخاب مي‌شود، اما اغلب شامل مناطقي از قبيل شکم، باسن، لگن، ران پا و حتي چانه دوم (غبغب) مي‌باشد. براي برداشت چربي از اين نواحي بدن از روش ليپوساکشن استفاده مي‌شود که هيچ گونه آسيبي به نواحي اطراف نمي‌رساند.
  2. وقتي مقدار چربي کافي از ناحيه مورد نظر برداشت شد، مرحله دوم شروع مي‌شود. در اين مرحله چربي برداشت شده با سرعت بالايي در دستگاه سانتريفوژ اسپين مي‌شود (هم زده مي‌شود) تا سلول‌هاي چربي از مايع زمينه‌اي آن جدا شود. در اين مرحله سلول‌هاي آسيب‌ديده هم جدا مي‌شوند و در نهايت فقط سلول‌هاي سالم و کامل براي تزريق چربي در چانه مورد استفاده قرار مي‌گيرند.
  3. در مرحله سوم، چربي آماده شده در مرحله قبل به وسيله يک سرنگ زيرپوستي در ناحيه چانه تزريق مي‌شود. پزشک جراح اين چربي را با دقت و ظرافت خاصي در چانه تزريق مي‌کند تا نواقص ظاهري آن برطرف شود و فرم برجسته و جذابي پيدا کند.

نتايج نهايي و استراحت بعد از عمل

يک مزيت بزرگ براي عمل تزريق چربي آن است که شما بلافاصله بعد از پايان عمل مي‌توانيد نتايج آن را مشاهده کنيد. يعني دقيقاً وقتي که عمل تزريق به پايان رسيد، ديگر شما چانه‌اي زيبا و بي‌نقص خواهيد داشت. ضمناً عمل تزريق چربي يک عمل جراحي تهاجمي نيست و در روز بعد از عمل شما مي‌توانيد فعاليت‌هاي عادي و روزمره خود را از سر بگيريد. گاهي اوقات ممکن است لکه‌هاي خون‌مردگي کوچکي در محل تزريق ببينيد که بعد از چند روز به‌طور کامل برطرف خواهد شد. بعد از عمل تزريق چربي، پزشک به شما توصيه مي‌کند که از کرم کاموفلاژ براي بهبودي سريع‌تر موضع محل عمل استفاده کنيد. در مورد نقاطي که چربي از آنها برداشت شده است، بهبودي کامل کمي بيشتر زمان مي‌برد و معمولاً يک تا دو هفته طول مي‌کشد. به طور کلي زمان استراحت بعد از عمل تزريق چربي در صورت در مقايسه با عمل تهاجمي جراحي ليفت صورت، بسيار کوتاه‌تر است. اما از طرفي، نتايج جراحي ليفت صورت تا چندين سال بعد دوام خواهد داشت.