لیفت و بالاکشیدن سینه برای رفع و درمان افتادگی و سفت کردن آن (ماستوپکسی)

جراحی لیفت سینه یا ماستوپکسی، یک عمل جراحی برای بالا بردن و خوش فرم کردن سینه‌های افتاده است. با از دست دادن خاصیت ارتجاعی پوست، سینه‌ها اغلب فرم زیبا و سفتی خود را از دست داده و به تدریج دچار افتادگی می‌شوند. ماستوپکسی همچنین می‌تواند اندازه‌ی آرئول (هاله‌ی تیره‌‌ی اطراف نوک سینه) را کاهش دهد. اگر سینه‌های شما کوچک هستند و یا حجم خود را از دست داده‌اند ( به عنوان مثال پس از زایمان)، انجام عمل بزرگ کردن سینه همراه با ماستوپکسی می‌تواند به طور همزمان، سفتی و سایز آن‌ها را افزایش دهد.

اگر شما به دنبال انجام عمل لیفت سینه هستید، دکتر راسخی با تکیه بر تجربه فراوان در تمام انواع جراحی سینه، عمل لیفت سینه را با توجه به نیازهای فردی شما انجام می‌دهد. در طول مشاوره، دکتر راسخی نیازهای شما را ارزیابی نموده و گزینه‌ی مناسب برای شما را تعیین می‌کنند. ایشان همچنین اطلاعات کلی در مورد این روش، مزایای آن، چگونگی انجام آن و نتایجی را که شما می‌توانید انتظار داشته باشید، به شما ارائه داده و به تمام سؤالات شما پاسخ خواهد داد. شما می‌توانید جهت رزرو وقت مشاوره با دکتر راسخی، با شماره تماس ۰۲۱۷۷۶۸۹۴۶۷ و ۰۹۳۳۵۵۵۷۱۴۷ تماس حاصل فرمایید.

جهت بزرگنمایی کلیک کنید

افراد مناسب برای لیفت سینه (ماستوپکسی)


بهترین کاندیدا برای ماستوپکسی، زنان سالم و برخوردار از ثبات عاطفی هستند که دیدگاه واقع بینانه‌ای در مورد نتایج عمل جراحی زیبایی دارند. بهترین نتایج معمولاً برای زنانی بدست می‌آید که دارای سینه‌های کوچک و افتاده هستند. سینه‌ها در هر اندازه‌ای که باشند، می‌تواند لیفت و بالا کشیده شود، اما در سینه‌های بزرگ و سنگین، نتایج لیفت ممکن است چندان دوام نیابد.

بسیاری از زنانی که به دلیل بارداری و شیردهی، پوست سینه‌های آنها کشیده و دچار ترک شده و یا حجم آنها کاهش یافته، در پی انجام عمل ماستوپکسی هستند. با این حال، اگر شما دوباره قصد باردار شدن دارید، بهتر است عمل لیفت سینه‌های خود را به تعویق بیندازید. اگر چه هیچ خطر خاصی که بر بارداری آینده‌ی شما تأثیر بگذارد، وجود ندارد، اما دوران بارداری به احتمال زیاد دوباره موجب کشش پوست سینه‌های شما شده و نتایج جراحی لیفت سینه را از بین می‌برد.

نحوه‌ی برنامه ریزی عمل ماستوپکسی


در مشاوره‌ی اولیه بسیار مهم است که انتظارات خود را صریحاً به جراح اطلاع داده و نظرات ایشان را بشنوید. بیمار و پزشک، ممکن است دید متفاوتی نسبت به اندازه‌ و فرم مطلوب سینه داشته باشند.

جراح، سینه‌های شما را معاینه کرده و فاکتورهایی از قبیل سن، اندازه و شکل سینه و وضعیت پوست شما که ممکن است عمل لیفت را تحت تأثیر قرار دهد، مورد بحث بررسی قرار خواهد. همچنین شما باید نظرتان را در مورد میزان جابجایی نوک سینه و هاله‌ی سینه‌های خود بگویید. جراح در طی عمل، سینه‌های شما را به میزان موردنیاز بالا برده و آن را همتراز با چین زیر سینه قرار می‌دهد.

جراح،جزئیات این عمل را به تفصیل برای شما شرح داده، خطرات و محدودیت‌های آن را توضیح دهد و از آگاهی شما نسبت به نتایج عمل و اسکارهایی که به جا می‌ماند، اطمینان می‌یابد. ایشان همچنین نوع روش بی‌هوشی شما، مکان و مرکزی که در آن عمل جراحی شما انجام خواهد شد و هزینه‌های مربوطه را برای شما توضیح می‌دهد.

هرگونه سؤال ممکن را از پزشک خود بپرسید، به ویژه انتظارات و نگرانی‌های خود را در مورد نتایج عمل، با ایشان درمیان بگذارید.

نحوه‌ی آمادگی برای عمل ماستوپکسی


جراح ممکن است بسته به سن و سابقه‌ی خانوادگی شما، یک آزمایش ماموگرافی (اشعه ایکس سینه) را قبل از عمل جراحی توصیه کند. ایشان همچنین دستورالعمل‌های خاصی درباره‌ی چگونگی آماده شدن برای عمل جراحی، از جمله نکاتی در مورد خوردن و نوشیدن، سیگار کشیدن، مصرف و یا اجتناب از ویتامین‌ها و داروهای خاص را به شما اطلاع خواهد داد.

در حین آماده سازی خود برای این عمل، حتماً فردی همراه را برای بردن شما به خانه بعد از عمل جراحی و مراقبت و کمک به شما برای چند روز آینده (در صورت نیاز) در نظر بگیرید.

محل انجام عمل ماستوپکسی


جراحی لیفت سینه‌های شما ممکن است در یک بیمارستان، یک مرکز جراحی سرپایی، یا مطب مجهز یک جراح انجام ‌شود. این عمل معمولاً برای کاهش هزینه و راحتی بیشتر، به صورت سرپایی انجام می‌شود. اگر شما به عنوان یک بیمار به بیمارستان فرستاده شوید، انتظار یک یا دو شب بستری در بیمارستان را داشته باشید.

مدت زمان عمل جراحی


عمل ماستوپکسی معمولاً یک و نیم تا سه ساعت و نیم طول می‌کشد. تکنیک‌های این عمل متفاوت است، اما رایج‌ترین روش شامل ایجاد یک برش لنگری در امتداد خط کانتور طبیعی سینه است. لیفت سینه معمولاً تحت بی‌هوشی عمومی انجام می‌شود، به این معنی که شما در طی این عمل، در خواب و بی‌هوشی کامل به سر می‌برید.

برشی در اطراف منطقه‌ی مورد نظر ایجاد می‌شود‌. این برش، محلی را که قرار است پوست اضافی سینه برداشته شود و نیز مکان جدید نوک سینه را تعریف می‌کند. هنگامی که پوست اضافی سینه حذف شد، نوک سینه و هاله‌ی سینه به موقعیت بالاتری منتقل می‌شود. سپس جراح، پوست اطراف آرئول را پایین آورده و برای بازسازی شکل سینه، آن را جمع می‌کند. سپس بخیه‌هایی را معمولاً در اطراف آرئول و در امتداد یک خط عمودی از ناحیه‌ی نوک سینه و در راستای چین زیر سینه، ایجاد می‌کند.

برخی از بیماران، به ویژه کسانی که دارای سینه‌های نسبتاً کوچک و با حداقل افتادگی هستند، ممکن است برای روش‌های اصلاحی، نیازمند برش کمتر باشند. اگر شما می‌خواهید عمل پروتز سینه را همراه با لیفت سینه‌های خود انجام دهید، جراح، پروتز را درون یک کیسه یا اصطلاحاً یک جیب دقیقاً در زیر بافت سینه (یا عمیق‌تر) و در زیر عضلات قفسه سینه‌ی شما قرار می‌دهد.

بعد از عمل جراحی


بعد از عمل جراحی، باید یک بانداژ الاستیک یا یک سینه‌بند جراحی را بر روی پانسمان گاز بپوشید. سینه‌های شما ممکن است به مدت یک یا دو روز کبود، متورم و دردناک باشند، اما این درد نباید شدید باشد. هرگونه درد و ناراحتی خود را می‌توانید با داروهای تجویز شده توسط جراح تسکین دهید.

اگر پس از عمل جراحی، پوست سینه‌های شما بسیار خشک شود، شما می‌توانید از یک مرطوب کننده چند بار در روز استفاده کنید. مراقب باشید پوست خود را در حین این روند محکم نکشید و مرطوب کننده را دور از مناطق بخیه استفاده کنید.

بهبودی و بازگشت به حالت عادی


التیام یک فرایند تدریجی است. اگرچه ممکن است شما ظرف یک یا دو روز بتوانید سرپا بایستید یا تحرک داشته باشید، اما برای بازگشت به کار تا مدت یک هفته یا بیشتر برنامه ریزی نکنید، این مدت زمان بستگی به حال و احوال شما دارد. همچنین تا سه، چهار هفته از بلند کردن هر چیزی بالای سر خود اجتناب کنید. در صورت مشاهده‌ی هرگونه علائم غیرمعمول به جراح خود اطلاع دهید.

خطرات


لیفت سینه یک عمل ساده نیست، اما به طور معمول تا زمانی که توسط یک جراح پلاستیک خبره انجام شود، عملی ایمن و بی‌خطر است. قبل از جراحی، حتماً در مورد خطرات و هر گونه نگرانی که ممکن است داشته باشید، با جراح خود گفتگو کنید.

نتایج ماستوپکسی


جراح تمام تلاش خود را می‌کند تا حداقل اسکار ممکن در درمان افتادگی سینه به جا بماند. خوشبختانه، اسکارهای جراحی طوری ایجاد می‌شود که شما می‌توانید حتی تاپ سینه باز هم بپوشید.

رضایت شما از عمل لیفت سینه به میزان زیاد به درک کامل شما از این عمل و اینکه انتظارات شما چقدر واقع بینانه است، بستگی دارد.

هزینه


برخی از روش‌های جراحی تحت پوشش بیمه درمانی قرار می‌گیرند. لطفاً برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه‌های این عمل با ما تماس حاصل فرمایید.