درمان چین و چروک دور و زیر چشم

untitled

به نظر می‌رسد چین و چروک‌هایی که به تدریج در پوست ما ایجاد می‌شوند، نه تنها به عنوان کمبودی در پوست ما بلکه به عنوان کمبودی در ظاهر، شخصیت و جذابیت ما دیده می‌شوند. واضح است که تشکیل چین و چروک دور چشم، یکی از نشانه‌های پیری پوست است. حتی در سنین بیست سالگی نیز، پوست به تدریج قابلیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و کمتر از قبل می‌تواند مرطوب بماند و چربی طبیعی تولید کند و با بالا رفتن سن، خشکی پوست بیشتر شده و چروک‌ها کم کم پدیدار می‌شوند.

متاسفانه چین و چروک دور چشم بسیار آشکار و در معرض دید هستند و باعث می‌شوند که چهره‌ی ما بسیار پیرتر به نظر بیاید. اغلب افرا در هنگام نگاه کردن به یکدیگر به چشمان هم نگاه می‌کنند، چرا که نه تنها جذابیت چهری ما از طریق چشم‌ها منعکس می‌شود بلکه ما بسیاری از احساسات خود را با استفاده از حالات چشم و عضلات ظریفی که در اطراف چشم قرار دارند، بیان می‌کنیم. این عضلات به صورت مداوم در حال انقباض و حرکت هستند تا احساساتی مانند تعجب، نگرانی، خستگی، خوشحالی، خشم و بسیاری از حالات دیگر را نشان دهند. انقباض مداوم این عضلات  موجب می‌شود که چروک‌های موقتی دور چشم تبدیل به چروک‌های دائمی شوند.

چروک زیر چشم و خطوط کنار چشم که از گوشه‌ی چشم منشعب می‌شوند، ممکن است بر اثر انقباض مداوم عضلات صورت به عنوان مثال در هنگام خندیدن تشکیل شوند. در افرادی که هنگام بروز احساساتی مانند خنده و خوشحالی، حالت بیشتری به چهره‌ی خود می‌گیرند، این خطوط زودتر تشکیل می‌شوند.  قرار گرفتن در معرض نور خورشید نیز نه تنها موجب خشکی پوست می‌شود بلکه شخص را مجبور می‌کند که چشمان خود را جمع کند و در نتیجه چروک‌های دور چشم شکل بگیرند. افرادی که در آب و هوای سرد و محیط برفی زندگی می‌کنند نیز، نمی‌دانند که چقدر زیاد برای محافظت از چشمان خود در برابر انعکاس نور برف، چشمان خود را جمع می‌کنند و کنار چشمانشان چروک تشکیل می‌شود.

b5

تزرق ژل


تزریق ژل یک روش درمانی بسیار موثر برای رفع چین و چروک است. از روش تزریق ژل، بیشتر از همه برای از بین بردن چروک اطراف لب  و خطوط خنده استفاده می‌شود. از روش تزریق ژل در زیر چشم برای از بین بردن چرو کها و گودی و سیاهی زیر چشم استفاده می‌شود. همچنین می‌توان با تزریق ژل، کمبود حجم صورت در گونه‌ها، خط فکی، ناحیه گیجگاهی را جبران کرد و حتی از آن برای از بین بردن چروک‌های پشت دست استفاده نمود. اغلب ژل‌های تزریقی، چین و چروک پوست را بلافاصله بعد از تزریق از بین می‌برند و نتایج آن‌ها تا نزدیک یک سال ماندگاری دارد. هزینه ‌ی رفع چین‌ و چروک زیر چشم با تزریق ژل بسته به میزان ژل تزریقی در افراد مختلف، متفاوت خواهد بود.

تزریق بوتاکس


بوتاکس معمولا برای از بین بردن چین و چروک دور چشم به کار می‌رود. بسیاری از مراجعه کنندگان ما از ما سوال می‌کنند چگونه می‌توانند چروک‌های دور و زیر چشم خود را از بین ببرند و جواب آن نیز تقریبا ساده است. برای از بین بردن چروک‌های بسیار ریز و سطحی که به طور ثابت روی پوست هستند، از روش لیزردرمانی استفاده می‌شود. اما برای از بین بردن چروک‌های عمقی‌تر و دینامیک (که در حالات مختلف چهره نمایان می‌شود) و همچنین برای پیشگیری از تشکیل چروک‌های بیشتر، از روش تزریق بوتاکس استفاده می‌شود.

بوتاکس موجی شل شدن عضلتی می‌شود که انقباض آن‌ها باعث تشکیل چروک‌های دور چشم  و پیشانی می‌شود. چروک‌های پیشانی و خطوط اخم بین دو ابرو نیز به خوبی با تزریق بوتاکس درمان می‌شوند.

untitled-2

بهترین کرم ضدچین و چروک چیست؟ آیا کرم‌ها برای درمان چین و چروک موثرند؟


کرم‌های ضدچروک بسیار محبوب هستند و به نظر می‌رسد که جزئی جدایی ناپذیر از ویترین داروخانه‌ها و فروشگاه‌های محصولات آرایشی و بهداشتی هستند. بهترین کرم‌های ضد چین و چروک آن‌هایی هستند که حاوی ماده‌ی رتینوئید هستند و نام تجاری آن‌ها رتینول است. این ماده در بسیاری از کرم‌های ضدچین و چروک صورت یافت می‌شود. این ماده موجب تحریک پوست برای بازسازی خود و تولید سلول‌های جدید و همچنین تولید کلاژن بیشتر می‌شود. معمولا زمانی که بیماران برای رفع مشکل چین و چروک‌های صورت به ما مراجعه می‌کنند، تجویز کرم‌های ضدچروک هم قسمتی از برنامه‌ی درمان آن‌ها است. اما حتی بهترین کرم ضدچروک هم نمی تواند جایگزین درمان‌هایی مانند لیزر یا تزریق بوتاکس و دایسپورت شود. رتینول در مواردی باعث خارش و حساسیت پوست می‌شود و به همین خاطر کرم‌های دور چشم ممکن است فاقد رتینول باشند و یا مقادیر بسیار کمی از این ماده را داشته باشند. آنتی‌اکسیدان‌ها نیز معمولا یکی از مواد تشکیل‌دهنده‌ی کرم‌های دور ضدچروک دور چشم و کرم‌های ضدچروک برای کل صورت هستند. آنتی‌اکسیدان‌ها از شکسته شدن تارهای کلاژنی توسط رادیکال‌های آزاد جلوگیری می‌کنند.

کرم ضدچروک مخصوص آقایان نیز یکی از سوالاتی است که توسط بسیاری از مراجعه‌کنندگان پرسیده می‌شود. اغلب محصولات ضدچروک و ضدپیری پوست که برای خانم‌ها تولید شده‌اند، برای آقایان نیز قابل استفاده هستند. هیچگونه کرم ضدچروکی خاصی وجود ندارد که تمامی کرم‌های دیگر بسیار بهتر باشد، اما در هنگام خرید کرم‌های ضدچروک دقت کنید که حتما حاوی رتینول و آنتی‌اکسیدان باشند.

bb3

راه‌های زیادی برای درمان چین و چروک دور چشم وجود دارد، از کجا بدانیم از چه روشی استفاده کنیم و کدام روش بهتر است؟


پزشکان متخصص پوست می‌توانند به خوبی به سوال شما در مورد چگونگی از بین بردن چروک دور چشم و دیگر چروک های پوستی پاسخ بدهند. روش‌های زیادی برای برطرف کردن چین و چروک‌های پوستی وجود دارد اما در نظر داشته باشید که ممکن است بهترین روش درمان چروک زیر چشم برای یک بیمار، لزوما بهترین گزینه‌ی درمانی برای بیمار دیگر نباشد، چرا که شرایط هر بیمار با دیگری متفاوت است. پزشک متخصص شما، شما را با تمامی روش‌های درمانی آشنا می‌کند و سپس به شما کمک می‌کند که بهترین روش درمانی مناسب با شرایط خودتان را انتخاب کنید.

لیفت با نخ


روش انقلابی برای لیفت صورت با نخ‌های قابل جذب

امروزه ما بیشتر به انجام درمان‌های تمایل داریم که کم‌تهاجمی و غیرتهاجمی هستند و به دوره بهبودی بسیار کوتاهی نیاز دارند و مراقبت‌های بعد از درمان در آن‌ها زیاد نیست. نخ‌های PDO که ماده‌ی اصلی آن‌ها Polydioxanone می‌باشد، نخ‌های تک رشته‌ای هستند و بنابراین هیچ آسیبی به بافت پوست نمی زنند. این نخ در واقع همان نوع نخ بخیه‌ای است که در جراحی‌های داخلی به کار می‌رود و بسیار ایمن است. این روش برای افراد ۲۵ سال به بالا که تاثیرات بالا رفتن سن بر پوست آن‌ها در حال نمایان شدن است، بسیار مناسب می‌باشد.

با بالا رفتن سن پوست ما نازک می‌شود چرا که تارهای کلاژن و الاستین موجو در پوست تحلیل می‌روندو در نتیجه پوست حالت افتادگی و شل‌شدگی پیدا می‌کند و چین و چروک‌هایی در پوست تشکیل می‌شود. با استفاده از نخ‌های PDO می‌توان این تاثیرات را خنثی کرد.

در صورتی که مایل به انجام جراحی لیفت صورت نیستید، لیفت صورت با نخ راه حل جایگزین بسیار مناسبی برای شما است. رد این روش، نخ‌ها در لایه‌ی زیر پوست(ساب درمال) کاشته می‌شوند و موجب تحریک پوست به ساخت کلاژن بیشتر می‌شوند و در نتیجه بافت پوست، سفت‌تر و منسجم‌تر می‌شود. نخ‌ها ظرف مدت زمان ۶ ماه کاملا جذب می‌شوند، اما تاثیرات آن‌ها در لیفت پوست تا سه سال ماندگاری دارند.

می توان در هر نقطه‌ای از صورت یا بدن از تکنیک لیفت با نخ استفاده کرد، از جمله برای رفع افتادگی پوست گونه‌ها، ابروها، برای رفع پف زیر چشم، افتادگی پوست گردن و خطوط و چین چروک‌های اطراف چشم و دور لب، لیفت بازو‌ها و شکم و رفع افتادگی سینه‌ها.

این روش بسیار ساده انجام می‌شو و مشابه با تزرق ژل است، با این تفاوت که در این روش به جای ژل، نخ‌های قابل جذب در زیر پوست قرار می‌گیرند.

بازسازی خود به خودی تارهای کلاژن برای لیفت و سفت کردن پوست


این نخ‌ها، ظاهر بسیار زیبا و طبیعی در پوست ایجاد می‌کنند و پوست را در برابر تشکیل چین و چروک‌ها بر اثر گذر زمان، محافظت می‌کنند. روش لیفت صورت با نخ‌های PDO روشی برای کشیدن پوست به روش مصنوعی توسط یک جسم خارجی نیست، بلکه در این روش از واکنش طبیعی بدن برای ساخت تارهای کلاژنی و افزایش جریان خون استفاده می‌شود تا قابلیت ارتجاعی پوست به‌طور طبیعی به حالت اولیه بازگردد و چین و چروک‌های پوستی برطرف شود. این روش درمانی دارای مزایای بسیار زیادی است، از جمله سادگی انجام آنف ریکاوری بسیار سریع، ماندگاری بالای نتایج و نداشتن عوارض جانبی.

شل بودن پوست باعث می‌شود که ظاهر چین و چروک‌های پوستی بسیار بدتر شود. با بازسازی تارهای کلاژنی در لایه‌های عمقی پوست، حالت افتادگی پوست کاملا برطرف می‌شود و در نتیجه پوست شما ظاهری بسیار جوانتر پیدا می‌کند.

روش لیفت صورت با نخ بسیار ساده و آسان و به روش سرپایی انجام می‌شود. در هنگام انجام لیفت با نخ از کرم بی‌حس کننده استفاده می‌شود و در نتیجه بیمار هیچ دردی احساس نمی کند و این روش دوره‌ی ریکاوری بسیار کوتاه و ناچیزی دارد.

همه‌ی ما دوست داریم که ظاهری زیباتر و جذابتر داشته باشیم. ابروها، بینی و چانه برجسته‌ترین و قابل توجه‌ترین اجزای صورت هستند. یکی از عوامل بسیار مهم در زیبایی صورت وجود تقارن در اجزای صورت است.

نخ‌های PDO در زیر لایه‌ی خارجی پوست قرار می‌گیرند و می‌تواند با استفاده از آن‌ها، تیغه‌ی بینی را بالاتر برد، ابرو‌ها را بالا کشید و لیفت داد و برجستگی چانه را افزایش داد.

پیشگیری از بروز خط خنده و چروک در صورت


یکی از بهترین راه‌ها برای پیشگیری از پیری پوست، استفاده مداوم از کرم ضدآفتاب در مواقعی است که از خانه بیرون می‌روید. کرم ضدآفتاب باید حداقل دارای عیار حفاظتی ۳۰ باشد و در برابر طیف وسیعی از اشعه‌های مضر، پوست شما را محافظت کند. استفاده از ضدآفتاب‌های فیزیکی مانند زینک‌اکساید و تیتانیوم‌اکساید نیز بسیار مفید است.

به خوبی از پوست خود مراقبت کنید. از پاک کننده‌های ملایم برای شستشوی پوست خود استفاده کنید و مرتبا پوست خود را مرطوب کنید. به‌طور منظم ورزش کنید و روزانه مقادیر زیادی آب بنوشید. پیروی از این توصیه‌ها به شما کمک می‌کند که برای مدت زمان بسیار طولانی‌تری، جوانی و زیبایی پوست خود را حفظ کنید.