درمان چاقی، لاغر و کوچک کردن شکم و سایر اندامها بعد از زایمان و سزارین

%d8%aa

دوره بارداری دوره لذت‌بخشی در زندگی هر مادری است. این دوره، زمانی برای تجربه برخی تغییرات و پذیرش بدنی جدید است، که اغلب ممکن است آن چیزی نباشد که آرزویش را داشته‌اید. بنابراین، طبیعی است که بخواهید بدنتان به حالت اولیه برگردد، زیرا افزایش وزن، ترک‌های پوستی و افتادگی سینه‌ها شما به سرعت ظاهرتان را تغییر داده و تأثیر منفی بر اعتماد به نفستان می‌گذارد. اگرچه تجربه این تغییر تنها ۹ ماه طول می‌کشد، اما ممکن است از دست دادن وزن اضافه شده به زمانی بسیار بیشتر از این نیاز داشته باشد. اگر از تغییرات فیزیکی رخ داده در دوره بارداری ناراضی هستید می‌توانید از عمل تناسب اندام بعد از زایمان استفاده کنید. این عمل به شما کمک می‌کند تا فرم اولیه بدنتان را دوباره به دست آورده یا آن را بهبود دهید تا بتوانید بدون داشتن دغدغه‌ در مورد ظاهرتان از گذراندن وقت در کنار فرزندانتان لذت ببرید.

دکتر راسخی می‌تواند عمل تناسب اندام بعد از زایمان را با انواع مختلفی از روش‌های جراحی یا غیرجراحی و یا ترکیبی از تکنیک‌های مختلف این دو نوع روش، از جمله جراحی زیبایی شکم، بزرگ کردن سینه و/یا لیفت سینه و غیره برای شما ارائه دهد. دکتر راسخی، در جلسه مشاوره‌ی عمل تناسب اندام بعد از زایمان، بهترین برنامه جراحی را برای رفع مشکلاتتان ارائه می‌دهد. برای گرفتن نوبت مشاوره خصوصی می‌توانید با ما به شماره‌های۰۲۱۷۷۶۸۹۴۶۷ و ۰۹۳۳۵۵۵۷۱۴۷ تماس بگیرید.

مزایای عمل تناسب اندام بعد از زایمان


احساسی که زنان نسبت به خود دارند تأثیر عمیقی بر اعتماد به نفس و تصویر ایشان از خود می‌گذارد. عمل تناسب اندام بعد از زایمان تنها در یک روز باعث بازیابی یا بهبود فرم بدن بیمار می‌شود. این عمل تنها به یک دوره بهبودی کوتاه مدت نیاز دارد.

نحوه آماده شدن برای عمل تناسب اندام بعد از زایمان چگونه است؟


همه اعمال جراحی به آماده‌سازی بسیار زیادی نیاز دارند. این آماده‌سازی به مؤثرتر بودن عمل و بهبود سریعتر بدن کمک می‌کند. برای مثال، می‌بایست مدتی پیش از جراحی سیگار کشیدن را متوقف کنید. کشیدن سیگار می‌تواند منجر به بروز برخی عوارض شود. همچنین، باید از خوردن داروهای رقیق کننده خون و آسپرین خودداری کنید، مگر در مواردی که پزشک یا جراحتان اجازه مصرف آن‌ها را بدهد.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای عمل تناسب اندام بعد از زایمان هستند؟


بیمارانی که مایلند شکل قبل از بارداری بدنشان را دوباره به دست بیاورند کاندیداهای مناسبی برای درمان چاقی شکم بعد از زایمان هستند. به علاوه برای انجام عمل تناسب اندام بعد از زایمان، بیمار می‌بایست دست کم ۲۱ سال یا بیشتر سن داشته و از سطح سلامت خوبی برخوردار باشد.

عمل تناسب اندام بعد از زایمان در کلینیک ما


عمل تناسب اندام بعد از زایمان می‌تواند ترکیبی از اعمال مختلفی از جمله موارد زیر باشد:

جراحی زیبایی شکم (ابدومینوپلاستی)

عمل ابدومینوپلاستی شامل برداشتن چربی و پوست اضافه و همچنین کشیدن و سفت کردن عضلات شکمی است. این عمل برای بیمارانی مناسب است که پوستشان بیش از حد کشیده شده و به حالت اولیه برنمی‌گردد. شکم‌های برآمده‌ای که با بقیه بدن تناسبی ندارند را می‌توان با عمل زیبایی شکم اصلاح کرد. این عمل به سفت شدن عضلات شکمی زیرین که به مرور زمان شل، ضعیف یا از هم جدا شده‌اند کمک می‌کند. ابدومینوپلاستی به صاف کردن و اصلاح فرم شکم نیز کمک می‌کند. به علاوه، با این نوع عمل می‌توان ترک‌های پوستی، خصوصاً ترک‌های زیر ناف، را نیز رفع کرد.

اعمال مینی ابدومینوپلاستی با هدف برداشتن چربی‌های موجود در زیر ناف و مقادیر کمی از پوست اضافی انجام می‌شوند. البته، در طول این عمل ناف به زیر خط کمربندی می‌رود، هرچند که این وضعیت به ندرت پیش می‌آید. در مینی ابدومینوپلاستی برش‌ها به بزرگی ابدومینوپلاستی کامل نیستند. همچنین بعد از این نوع عمل از لوله‌های تخلیه استفاده می‌شود. به علاوه، زمان مورد نیاز برای بهبودی از مینی ابدومینوپلاستی نیز کوتاه‌تر از نوع متعارف ابدومینوپلاستی است. افرادی که وزن نسبتاً کمی را از دست داده‌اند، استفاده از این برش‌های کوچکتر را ترجیح می‌دهند.

بزرگ کردن و لیفت سینه

یکی دیگر از مواردی که همراه با عمل تناسب اندام بعد از زایمان انجام می‌شود عمل اصلاح سینه‌ها است. برخی از مادران تنها با یک لیفت یا بزرگ کردن سینه به نتیجه خوبی می‌رسند، در حالی که بسیاری از آن‌ها مقداری پوست اضافی دارند که رفع آن به انجام هر دو عمل لیفت و بزرگ کردن سینه نیاز دارد.

بزرگ کردن سینه

عمل بزرگ کردن سینه یک عمل جراحی است که در آن با استفاده پروتز سینه یا چربی سایز سینه‌ها بزرگ شده یا حجمی از آن‌ها که به خاطر بارداری یا کاهش وزن از دست رفته، جبران می‌شود. پروتزها از جنس سالین یا ژل سیلیکون هستند. بزرگ کردن غیرجراحی سینه را نیز می‌توان با تزریق ژل و چربی انجام داد.

لیفت سینه

جراحی لیفت سینه، سینه‌ها را بالا آورده و آن‌ها را سفت‌تر می‌کند. در این عمل با برداشتن پوست اضافی و سفت کردن بافت سینه‌ها شکلی تازه به آن‌ها داده می‌شود. همچنین در این عمل ناحیه نوک پستان برداشته یا تعویض می‌شود. لیفت سینه بر حساسیت سینه تأثیر منفی نداشته و احتمال بروز سرطان سینه را نیز افزایش نمی‌دهد. در این نوع جراحی، بافت‌های اضافی و رباط‌هایی که بیش از حد کشیده شده‌اند برداشته شده و حلقه رنگی دور نوک پستان نیز بالاتر برده می‌شود تا اندازه آن کوچکتر شود.

لیفت سینه را می‌توان به سه روش مختلف انجام داد: روش متحدالمرکز. این روش برای سینه‌های کوچکتری انجام می‌شود که حجم کمتری را از دست داده‌اند؛ روش عمودی، که در آن بافت‌های اضافی اطراف حلقه رنگی اطراف نوک پستان برداشته می‌شود؛ روش لنگری شکل، که برای سینه‌های بزرگتر یا سینه‌هایی که به شدت دچار افتادگی هستند انجام می‌شود.

کوچک کردن سینه

سینه‌های بیش از حد بزرگ را می‌توان با استفاده جراحی کوچک کردن سینه با بقیه بدن متناسب ساخته و ناراحتی فیزیکی ناشی از این مشکل را نیز رفع کرد. داشتن سینه‌های کوچکتر به زنان گزینه‌های بیشتری برای انتخاب لباس داده و به ایشان کمک می‌کند در بسیاری از فعالیت‌هایی که از انجام آن‌ها لذت می‌برند شرکت کنند. در این نوع جراحی چربی، بافت‌های غده‌ای و پوست اضافی سینه‌ها برداشته می‌شوند. برای تغییر شکل و حجم سینه چندین تکنیک و گزینه جهت برش وجود دارد.

لیپوساکشن

لیپوساکشن عملی است که در آن چربی‌های اضافه زیر پوست از طریق مکش خارج می‌شوند. این عمل بیشتر با هدف اصلاح فرم بدن انجام می‌شود. در این روش از یک وسیله مکش یا مکنده و یک کانولا، به همراه چندین تکنیک دیگر برای برداشتن چربی استفاده می‌شود. از لیپوساکشن برای درمان توده‌های چربی موجود در بخش‌های مختلف بدن از جمله بازوها، اطراف لگن، باسن، ران‌ها، کمر و پاها و کوچک کردن شکم نیز استفاده می‌شود.

سفت کردن پوست یا لیفت پایین تنه

در طول بارداری، پوست پایین شکم و اطراف باسن به طور قابل توجهی کشیده می‌شود تا جا برای نوزاد در حال رشد فراهم گردد. معمولاً پوست مادرانی که سن بالاتری دارند برای برگشتن به حالت اولیه خود با مشکل مواجه می‌شود که برای اصلاح آن به اَعمال سفت کردن پوست یا لیفت پایین تنه مانند لیفت باسن، لیفت ران و لیفت ساق پا نیاز می‌شود.

سایر روش‌ها

همچنین، ممکن است مادران برای سایر روش‌های درمانی از بوتاکس ، ژل  و تزریق چربی که جهت حفظ جوانی پوست انجام می‌شوند گرفته تا لایه‌بردارهای شیمیایی که هدفشان درخشان و سالم نگه‌داشتن پوست است نیز کاندیداهای مناسبی باشند.

بهبود و مراقبت‌های بعد از عمل


این فرایند به مادران کمک می‌کند تا شکل قبل از بارداریشان را به دست بیاورند. توصیه می‌شود قبل از مرخص شدن یک شب را در بیمارستان بمانید. ممکن است بهبودی تا چهار هفته طول بکشد. برای به دست آوردن نتایج طولانی مدت، می‌بایست علاوه بر درمان، در فعالیت‌های فیزیکی مختلف شرکت کرده و یک رژیم غذایی سالم داشته باشید.